Używamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki
Karpackie Klimaty Klimatyczna Scena Klimatyczne Krosno Szklany dziedziniec Imprezy towarzyszące Teksty Strona główna

Szklany Dziedziniec

KROŚNIEŃSKIE SZKŁO
Tegoroczna prezentacja krośnieńskiego szkła zagości na dziedzińcu Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Będzie  można nie tylko obejrzeć wspaniałe wyroby wielu firm działających w  branży szklanej, ale także zakupić barwne flakony, szklaną biżuterię, statuetki, pamiątki, zastawy  szklane. Firmy ze szklanego podkarpackiego zagłębia proponując atrakcyjne ceny zachęcają, by nikt z Krosna bez szklanej pamiątki nie wyjechał. Warto dodać, że krośnianie w przeprowadzonej kilka lat temu internetowej sondzie wskazali szkło i huty szkła jako najważniejsze symbole miasta.


                                           
Centrum Dziedzictwa Szkła
to pierwszy w Polsce obiekt w kompleksowy sposób ukazujący tematykę hutnictwa szkła i szklanej twórczości. Zwiedzający mogą w nim podziwiać piękno szklanej sztuki, kunszt artystów szkła oraz poznać tajniki technik zdobniczych. Jednak największym atutem placówki jest interakcja z turystami, którzy mogą spróbować własnych sił w tworzeniu i obróbce szkła, dzięki  czemu wizyta w Centrum staje się prawdziwą przygodą.                                       

Po drugiej stronie Rynku znajduje się niezwykle ciekawe miejsce - piwnice przedprożne CDS, a w nich:
  • sala szkła w fizyce, w której poprzez eksperymenty poznać można fizyczne właściwości szkła.
  • sala „sztuki szklarskiej” pozwalająca zapoznać się z technologią produkcji szkła.
  • sala „światowych marek” produkowanych w Krośnie m.in. Murano, Waterford Crystal, Zwiesel, Eva Solo.
  • „sala Borowskich” przedstawiająca prace najsłynniejszego polskiego artysty szkła  – Stanisława Borowskiego i  synów
  • sala najwybitniejszych artystów szkła, w której zgromadzono eksponaty wykonane przez najsłynniejszych twórców pochodzących lub związanych z Krosnem.


Więcej informacji na www.miastoszkla.pl