Używamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki
Karpackie Klimaty Klimatyczna Scena Klimatyczne Krosno Szklany dziedziniec Imprezy towarzyszące Teksty Strona główna

Co warto zobaczyć


Tę podstronę stworzyliśmy z myślą o Tobie. Niezdecydowanym i niepewnym odkrywcy ciekawych miejsc. A może byłeś już kiedyś w naszym mieście? Zapewne nie uwierzysz, ale od Twojej ostatniej wizyty dużo się zmieniło… więc jeszcze nie wiesz czy przyjechać do Krosna. Rozumiemy Twoje wahanie. Dlatego przedstawiamy Ci kilka powodów dla których warto odwiedzić Krosno. A gdyby okazało się to niewystarczające to zapraszamy na stronę www.vistkrosno.pl.
1. Szukasz wytchnienia
, odprężenia, nietuzinkowego miejsca? Jesteś miłośnikiem tego, co nietypowe? Urzeka Cię klimat nowo poznawanych miejsc – ZAPRASZAMY DO KROSNA!

2. Nasze miasto tworzą przede wszystkim niezwykli ludzie, którzy nie boją się wyzwań. Pasjonaci, którzy rozwijając swoje umiejętności ubogacają tym samym nasze miasto. To także serdeczni i gościnni krośnianie, którzy swoją otwartością ujmują wszystkich przyjezdnych.3. Jesteśmy pewni, że polskie plaże znasz na wylot, tatrzańską atmosferą przesiąknąłeś na wskroś, a mazurskie jeziora przepłynąłeś już wielokrotnie wzdłuż i wszerz. Wyczuwamy, że tłum, zgiełk i hałas nie są dla Ciebie za dobrym sposobem na wypoczynek. Wobec tego zdecyduj się na KROSNO! A potem może nawet na odkrycie wszystkich atrakcji regionu.
4. A propos walorów turystycznych Krosna i okolic. Zastanów się, jak lubisz spędzać wolny czas. Pomyślmy… Zwiedzanie? Sport? Zakupy? Bez względu na Twój wybór Krosno i tak spełni wszystkie oczekiwania: od średniowiecznej Starówki do modernistycznych willi i dworków, od szlaków rowerowych przez korty tenisowe, a na spadochroniarstwie i paralotniarstwie skończywszy, od przyjaznych sklepów kupieckich po nowoczesne galerie handlowe. Wybieraj, przebieraj – nie zawiedziesz się.


5. Wyjątkowe imprezy organizowane w Krośnie. Górskie Zawody Balonowe, Jarmark Krośnieński, Karpackie Klimaty czy Galicja Blues Festiwal to wydarzenia, które na stałe wpisały się do krośnieńskiego kalendarza imprez, które cieszą się coraz większym uznaniem uczestników zarówno z kraju i zagranicy.

6. Cech piekarski działał w Krośnie już od XIV wieku. Mamy więc istotny powód do tego, aby pochwalić się naszym chlebem. Zaręczamy Cię, że ulegniesz różnorodnym smakom i zapachom tutejszego pieczywa i wyjeżdżając z Krosna zabierzesz w drogę powrotną choćby jeden pachnący bochenek.


7. Kochasz piękno, elegancję i dobry smak? Lubisz otaczać się przedmiotami, które są nie tylko funkcjonalne, ale również szykowne i po prostu ładne? Jeżeli tak, to na pewno znasz krośnieńskie szkło. Jeżeli chcesz zobaczyć, jak powstaje – zapraszamy! Nie zapomnij również o sprawieniu sobie drobnego prezentu. Nie ma nic wspanialszego niż użyteczna i zarazem piękna pamiątka pobytu w wyjątkowym miejscu. Krosno to miasto szkła, więc będąc tutaj byłoby wielkim niedopatrzeniem nie zobaczyć CENTRUM DZIEDZICTWA SZKŁA.8. Nafta to kolejny symbol Krosna. To tutaj pielęgnujemy bogate tradycje przemysłu naftowego, które swój początek

mają w pracach badawczych Ignacego Łukasiewicza. A może chciałbyś zobaczyć największą w Europie kolekcję lamp naftowych? Nie ma nic prostszego, wystarczy przyjechać do Krosna.


9. Wiemy, że lubisz muzykę. Któż z nas jej nie lubi? Mamy coś dla Ciebie! Piękna, nowoczesna sala widowiskowa Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza, która może pomieścić ponad 600 widzów. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno miłośnik muzyki klasycznej, teatru czy baletu. Godziny niezwykłych koncertów w doborowej obsadzie to niezaprzeczalny atut naszego miasta.

10. Stawiamy na ekologię. Pomimo dynamicznego rozwoju i wielu inwestycji wdrażamy i promujemy nowatorskie rozwiązania w zakresie ochrony środowiska naturalnego. Jesteśmy miastem przyjaznym środowisku!

Krosno jest przyjazne, otwarte, barwne i pełne tajemniczego uroku? No cóż, jeżeli nie przekonały Cię powyższe informacje – w co naprawdę trudno uwierzyć - nie pozostaje Ci nic innego, jak do nas przyjechać i doświadczyć tego na własnej skórze. Czekamy!