Używamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki
Karpackie Klimaty Klimatyczna Scena Klimatyczne Krosno Szklany dziedziniec Imprezy towarzyszące Teksty Strona główna

10 powodów, dla których warto do nas przyjechać

Festiwal Kultur Pogranicza Karpackie Klimaty – tu trzeba koniecznie być!

1. Szukasz wytchnienia, odprężenia, nietuzinkowego miejsca na wypoczynek? Jesteś miłośnikiem tego, co nietypowe? Urzeka Cię klimat nowo poznanych miejsc i chętnie odwiedzasz imprezy, które oferują coś więcej niż standardowy koncert? Jeżeli tak – witamy na Karpackich Klimatach.

2. Nasza impreza odbywa się pod koniec sierpnia i jest wspaniałym sposobem na niezapomniane zakończenie wakacji.

3. Jeśli tłum i hałas nie są dla Ciebie sposobem na dobry wypoczynek zdecyduj się na Podkarpacie! Po pierwsze, weź udział w Karpackich Klimatach. A potem uważaj z planowaniem pobytu - może Ci zabraknąć czasu na odkrycie wszystkich skarbów tego regionu.

4. Zastanów się, jak lubisz spędzać wolny czas – nie licząc uczestnictwa w nieszablonowych festiwalach, takich jak Karpackie Klimaty. Bez względu na Twój wybór Krosno i tak spełni wszystkie oczekiwania: od średniowiecznej Starówki, do modernistycznych willi i dworków, od szlaków rowerowych przez korty tenisowe, na spadochroniarstwie i paralotniarstwie skończywszy.

5. Karpackie Klimaty to jedyna otwarta impreza winiarska, podczas której możesz przechadzać się po mieście z lampką wina w ręku. Zabytkowa Starówka, półmrok ciepłego wieczoru, muzyka pogranicza i węgierski trunek. Czyż nie brzmi to zachęcająco?

6. Wiedziałeś o tym, że sukiennicze tradycje Krosna wywodzą się jeszcze ze średniowiecza? Jak nikt inny umiemy docenić wielowiekowe dziedzictwo i je zaktualizować, przystosowując do współczesności. Dowodem na to jest Międzynarodowe Biennale Artystycznej Tkaniny Lnianej „Z krosna do Krosna”: unikatowa w skali kraju wystawa, ciesząca się coraz większym uznaniem na całym świecie.

7. Cech piekarski działał w Krośnie już w XIV wieku. Mieliśmy więc istotny powód do tego, aby zorganizować wybory Ulubionego Chleba Krośnian. Zapewniamy, że łatwo w naszym mieście ulec różnorodnym smakom i zapachom tutejszego pieczywa.

8. Kochasz piękno, elegancję i dobry smak? Lubisz otaczać się przedmiotami, które są nie tylko funkcjonalne, ale również szykowne i po prostu ładne? Jeżeli tak, to na pewno znasz krośnieńskie szkło. Na Karpackich Klimatach odbędzie się pokaz wytopu naszego drogocennego skarbu. Co więcej, będzie można zwiedzić  jedyny w swoim rodzaju obiekt - Centrum Dziedzictwa Szkła!

9. Wiemy, że lubisz muzykę. Któż z nas jej nie lubi? Mamy coś dla Ciebie: godziny koncertów znakomitych grup folkowych, ludowych i śpiewaczych z Polski, Węgier, Ukrainy i Słowacji.

10. Zapraszamy na zdrowy "kęs" podkarpackiej kuchni, pograniczne rękodzielnictwo i sztukę teatru ulicznego? Tak, na Karpackich Klimatach pokażemy, jak godzić pozornie odległe działania.