Używamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki
Karpackie Klimaty Klimatyczna Scena Klimatyczne Krosno Szklany dziedziniec Imprezy towarzyszące Teksty Strona główna

WYDARZENIA

Cudeńka okolic naszego miasta

2018.06.16
Impreza odbywa się w Krośnie, ale przyjazd tutaj może być też doskonałą okazją do zwiedzenia wyjątkowych miejsc w najbliższej okolicy. Zapraszamy do rezerwatu skalnego Prządki, Zamku Kamieniec, Uzdrowiska w Iwoniczu Zdroju i wielu innych.

Więcej na temat atrakcji turysycznych znajdziecie na stronie www.visitkrosno.pl.

Karpackie Klimaty - bardzo klimatyczna impreza pogranicza

2016.08.19

U podnóża Karpat, na południowo-wschodnim krańcu Polski, jakby ukryło się wśród przepięknej przyrody Pogórza Środkowobeskidzkiego zwyczajnie niezwyczajne miasto, od 1282 roku Krosnem zwane, choć znaleziska archeologiczne wskazują znacznie odleglejsze czasy.


Zwykle mieszkańcy i turyści prawie bezszelestnie przechadzają się wzdłuż podcieni pamiętających jeszcze wiek XVI, czas w którym Krosno było ważnym ośrodkiem kupieckim; prawie niezauważalnie dotykają zaklętych w kamieniach historii gotyckich i barokowych świątyń, jakby od niechcenia towarzyszą miejscowej legendzie o wielkiej miłości Stanisława i Anny Oświęcimów przystając czasem, by wysłuchać melodii krośnieńskiego hejnału i bicia Urbana, jednego z największych dzwonów w Polsce, okazale błyszczącego na górującej nad starówką Wieży Farnej.


Na co dzień życie tu toczy się swoim urokliwym, niespiesznym rytmem, ale….


KLIMATYCZNE PRZEBUDZENIE

Pod koniec sierpnia, od dwunastu lat, Festiwal Kultur Pogranicza Karpackie Klimaty budzi to spokojne miasto zmieniając go w wypełnioną niepowtarzalnym śpiewem i żywiołowym tańcem kulturalną stolicę Podkarpacia. Przez kolejne trzy dni miasto tętni koncertami, kiermaszami i wystawami odwiedzanymi przez mieszkańców regionu i wielu gości z całego świata. Karpackie Klimaty gromadzą artystów z Polski, Słowacji, Ukrainy, Czech i Węgier, stając się autentycznym spotkaniem przyjaciół z pogranicza. W trakcie wspólnego biesiadowania uczymy się nawzajem swoich obyczajów i kultywujemy wieloletnie tradycje. Wspaniałą muzyką pogranicza, smakiem węgierskiego wina, zapachem wybornego chleba, pięknem drewnianych aniołów i świątków, miękkością rękodzielniczych tkanin, kunsztem unikatowej biżuterii, Krosno opowiada wówczas swoją historię i prezentuje nowoczesną teraźniejszość.