Używamy cookies w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na umieszczanie ich w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili masz możliwość zmiany ustawień swojej przeglądarki
Karpackie Klimaty Klimatyczna Scena Klimatyczne Krosno Szklany dziedziniec Imprezy towarzyszące Teksty Strona główna

2011

Rok 2011 przyniósł kolejne wyjątkowe atrakcje - do zobaczenia i przeżycia tylko w Krośnie. 
Oto niektóre z nich...


TO CO NASZE, główna płyta Rynku
Nawiązanie do najstarszych tradycji rzemieślniczych. Cech Rzemiosł Różnych zaprezentował na krośnieńskim rynku najbardziej znaczące wyznaczniki rzemiosła piekarskiego i cukierniczego. W trakcie imprezy można było nie tylko kosztować i degustować smakowitości, ale także poznać tajniki ich powstawania. O to, by na  rynku  pachniało zawsze świeżym pieczywem jak zwykle zadbał mistrz Kiełtyka, ale kunszt piekarski pokazali także inni krośnieńscy piekarze. Nie zabrakło też mistrza cukiernictwa. Cukiernia Santos przygotowała na tegoroczne Karpackie Klimaty wyjątkowe czekolady z najbardziej wyszukanymi dodatkami. Uwaga Drogie Panie! Podobno Taką ! czekoladę można jeść bezkarnie... nie bacząc na nieszczęsne kalorie.

PLENEROWA PRACOWNIA LALKARSKA WALNY TEATR, plac przy Farze
W zakamarku ulicy prowadzącej do krośnieńskiego Rynku, przy murze farnym zainstalowano nietypową pracownię lalkarską. Walny Teatr, można rzec, zaprzyjaźniony już z Krosnem, ukazał niezwykłe możliwości lalki teatralnej. lalki podobały się nie tylko najmłodszym. Hamlet, grany z pikantnym humorem lalkami zanurzonymi w ogromnych akwariach urzekła odbiorców. 

PLENEROWA PRACOWNIA ZŁOTNICZA, ul. Ordynacka  
Pracowania Jubilerska Piotra Jaracza przygotowała pokazy wyrobu biżuterii i oceny kamieni, bezpłatną wycenę, rozpoznawanie diamentu, prezentację metali i kamieni szlachetnych, grandle. Uczestnicy Karpackich Klimatów mieli okazję samodzielnie wypłukać gram złota czy poczuć, ile waży sztabka srebra!

PWSZ NA KARPACKICH KLIMATACH
Mimo tego, że jeszcze wakacje krośnieńska uczelnia zmobilizowała się do naukowego działania. Zaproszone dzieci buszowały w zakamarkach biblioteki i spróbowania sił w pisaniu bajek. Miłośników nowych technologii zadziwił robot, który wiele potrafi, a specjaliści od dokładności wskazali drogi i kierunki namierzania na najnowszych urządzeniach GPS.

KARPACKIE KLIMATY PO 22.....

Do tego roku wraz z ciszą nocną milkła scena Karpackich Klimatów. W  roku 2011 organizatorzy postanowili przedłużyć nieco klimat lata i zaprosili uczestników festiwalu w zacisza krośnieńskich restauracji, pubów, na dziedzińce i wirydarze kamienic. Koncerty poetyckie, spotkania przy czarnych krążkach, teatr przy stoliku, blues przy herbacie - wszystko po to, by goście czuli się wyjątkowo.